بیزینس کوچینگ

7 دلیل محکم برای اینکه کوچینگ را در کسب و کار خود استفاده کنید

همه ما در زندگی به مربی (coach) نیاز داشته‌ایم. کسی که یادمان بدهد و دستمان را بگیرد. فرقی نمی‌کند در چه سن و چه جایگاه اجتماعی باشیم. حتی اگر موفق‌ترین فرد جهان هم باشیم باز به کسی نیاز داریم تا در لحظات حساس و وقتی که مغزمان از کار افتاده است ما را هدایت (coaching) کند. این را من نمی‌گویم. حتی مدیران بزرگترین شرکت‌های جهان مانند Apple و IBM هم برای موفقیت شغلی از حضور یک مربی در هدایت کسب و کار خود بهره می‌برند. مدیران جهان ضرورت کوچینگ در کسب و کار را در دهه 1970 دریافتند و اینگونه بود که کوچینگ کسب و کار یا همان (Business coaching) راه خود به عرصه‌های مدیریت باز کرد.

اگر می‌دانید که کوچینگ کسب و کار چیست و هنور قانع نشده‌اید که  چقدر حیاتی است و چطور در کسب و کار شما معجزه می‌کند، لطفا این مقاله را تا آخر بخوانید! من در این مقاله 7 دلیل محکم و قطعی برای ضرورت کوچینگ کسب و کار آورده‌ام.

1.او همیشه در کنار شما می‌ماند

کسب و کار شما خوب است، خودتان هم مدیر خوبی هستید. اما به زودی درخواهید یافت که برای موفقیت شغلی، خوب بودن کافی نیست. شما می‌خواهید عالی باشید. اصلا شما نیاز دارید که عالی باشید. چون رقبای شما عالی هستند و اگر نتوانید مانند آنها و حتی بیشتر از آنها عالی باشید، بازار شما رو کسب و کارتان را قورت می‌دهد. تمام ورزشکاران برتر جهان نیز می‌خواهند که بدون توفق پیشرفت کنند. به همین دلیل است که به دنبال برترین مربیان دنیا در زمینه ورزشی خود می‌گردند. شما نیز مانند یک ورزشکار حرفه‌ای هستید. برای رشد و پیشرفت کسب و کار خود نیاز دارید تا ذهن خود را پرورش بدهید. یک مربی کسب و کار یا همان کوچ (coach) با تمرین‌های حرفه‌ای و پیوسته، ذهن شما را باز می‌کند. یک کوچ حرفه‌ای مسئولیت بیزینس را برعهده شما می‌گذارد اما همیشه در کنار شما خواهد بود. او شما را در تمام لحظات هدایت می‌کند، گاهی به شما فشار می‌آورد، گاهی از شما نتیجه می‌خواهد و گاهی نیز شما را برای قرار گرفتن در مرتبه بالاتر تشویق می‌کند!

کوچینگ مدیریت

2.آیا با کسب و کار خود ازدواج کرده‌اید؟!

آیا شما نیز از آن دسته مدیرانی هستید که ساعات بسیاری از روز را به رسیدگی به امور بیزینسی خود اختصاص می‌دهند؟ خب…این خیلی هم عالی است. به هر حال رشد و گسترش یک کسب و کار و موفقیت شغلی، بسیار بستگی به علاقه و دلسوزی مدیر آن دارد. اما نیاز است که در جریان باشید چه مقداری از این زمان بازدهی مفید دارد؟ آیا نمی‌توانید نتایج خود را تحلیل کنید و بفهمید که چه مقدار کار واقعا برای شما لازم و ضروری است؟ خب! من برای شما یک خبر خیلی خوب دارم. در این مرحله کوچینگ به کمک شما می‌آید. کوچینگ مدیریت به شما کمک می‌کند تا زمان خود را کنترل کنید. شما به یک مدیتیشن اساسی نیاز دارید تا ذهن خود را خالی کنید. شما که با کسب و کار خود ازدواج نکرده‌اید!

3.نتایج تکراری دیگر تکرار نمی‌شوند

اگر می خواهید همان کارهای تکراری را انجام دهید پس تعجب نکنید و انتظار نتایج تکراری هم داشته باشید. مربیان کوچینگ، شما را به چالش می‌کشند و شما را به اقداماتی سوق می‌دهند که سود را افزایش می‌دهد. آنها به شما میدان می دهند تا کسب و کار خود را بدون توقف به سمت جلو برانید. شما باید نسبت به این تغییرات ذهن بازی داشته باشید تا برای کسب و کار شما نتیجه بخش باشد. کوچینگ کسب و کار به طور معناداری درآمد و سود کسب و کار شما را در طی ماه‌های شروع برنامه افزایش دهد.

4.سفر می‌روم، پس هستم

آیا شما معتقد هستید که باید تمام روزهای سال را در کنار کسب و کارتان باشید و تعطیلات برای شما بسیار دور از ذهن است؟ بله درست است که بعضی‌ها فکر می‌کنند اگر 24ساعته بالای سر کسب و کارتان نباشید پس صاحب واقعی آن نیستید، اما یک کوچ کسب و کار به شما کمک می‌کند که در فرایندهای کسب و کار، تیم مدیریت خود را توسعه بدهید به طوری که کسب و کار رشد کند. کوچینگ مدیریت به شما کمک می‌کند تا بفهمید که چه آنجا باشید و چه نباشید، کسب و کار شما در حال فعالیت است و موفیت شغلی از آن شماست. به تعطیلات بروید، مهارت‌های پینگ پنگ خود را افزایش دهید. این تعطیلات طولانی و زمان‌های صرف شده برای بازایابی خودتان است که شما را به یک صاحب واقعی کسب و کار تبدیل می‌کند. زندگی خیلی کوتاه است. چرا مدام در تجارت باشید؟

کوچینگ در کسب و کار

5.در جستجوی اشتیاق از دست رفته

گاهی اوقات از کسب و کارتان خسته می‌شوید؟ آیا دلتان می‌خواهد همه چیز را در یک لحظه رها کنید و بروید؟ به دو دلیل نگران نباشید. دلیل اول اینکه همه آدم‌ها همینطوری هستند و شما تنها نیستید. دلیل دوم اینکه کوچینگ در کسب و کار دقیقا در این لحظه به کمک شما می‌آید. مربی کسب و کار شما احساسات شما را احیا خواهد کرد و چشم‌اندازی جدید در بازاریابی به شما می‌دهد. او به اهداف کسب و کار شما کمک می کند و رویاهای شما را دوباره به یاد شما می‌آورد و آن شور و شوق اولیه را در شما دوباره زنده می‌کند.

6.سرمایه‌گذاری روی خودتان با بیشترین سود

شما تجربه زیادی در کسب و کار داشته اید، درست است. اما با این حال در این سال‌ها روی خودتان سرمایه گذاری نکرده‌اید. شما می توانید کارکنان خود را به دوره های آموزشی بفرستید، اما نیازهای خودتان چطور؟ شما خودتان را نادیده گرفته‌اید. اگر روی خودتان سرمایه‌گذاری بکنید که خودخواهی نکرده‌اید! مربی شما با شما کار خواهد کرد تا جنبه های خاصی از عملکرد خود را بهبود بخشید و با حمایت از شما بهتان انگیزه می‌دهد تا به پیشرفت بپردازید. رابطه بین شما و مربی کسب و کار شما، تاثیر بسیاری روی شما و عملکرد کسب و کار شما می‌گذارد. کسب و کار شما یعنی خود شما. پس برای پیشرفت و موفقیت شغلی اول خودتان پیشرفت کنید.

7.این درختان نمی‌گذارند جنگل را ببینید؟!

شما آنقدر در کسب و کار خود عمیق شده‌اید که نمی‌توانید ببینید کجا هستید. نمی‌توانید ببینید بیزینس شما دارد به کجا می‌رود. در این حالت یک فرد بیرونی می‌تواند شرایط شما را بهتر از خودتان تحلیل کند. این مسئولیت سنگین برعهده کوچ شما است. مربی کسب و کار شما به شما نشان می‌دهد که کجا هستید و موقعیت شما چگونه است. کوچ بیرون از چهارچوب کسب و کار شما ایستاده و آن را تحلیل می‌کند و راهکارهایی را در چهارچوب به شما ارائه می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن