بیزینس کوچینگ

مزایای بیزینس کوچینگ

در همه مشاغل و کسب و کارها، ضرورت اعتماد به یک کوچ حرفه ای از مهم ترین موارد مورد نیاز است. مربیگری در کسب و کار، به مشاغل نوپا کمک می‌کند که جان بگیرند و وارد بازار رقابت شوند. برقراری رابطه به صورت تمام و کمال و ماهرانه، ویژگی است که اکثر کوچ های موفق از آن برخوردارند. اما به راستی آیا داشتن بیزینس کوچ (مربی کسب و کار) و پرداخت هزینه های آن، سومند است؟ برای پاسخ به این سوال، ما از ۹ کارآفرین عضو انجمن جوانان کارآفرین (YEC) کمک گرفته ایم و از آنها این سوال رو پرسیدیم:

به نظرتان مهم ترین مزیت و سودمندی در اختیار داشتن بیزینس کوچ چیست؟

 

۱. ایجاد اعتماد به نفس

Corey Blake: اهمیت اعتماد به نفس در کسب و کار و تجارت غیر قابل انکار است. همین که از جانب یک کوچ و فردی آزموده و مجرب مورد حمایت قرار میگیرید و میتوانید بدون هراس، خود را برای رویارویی با چالش های بزرگ آماده کنید، در مورد انتقادها صبور باشید و یا توانایی ریسک پذیری داشته باشید، خود نوعی افزایش اعتماد به نفس تلقی می گردد.

داشتن یک کوچ‌حرفه ای، باعث می شود خودتان را همچون یک بازیکن حرفه ای در یک بازی هیجان انگیز فرض کنید. زمان برای شما به عنوان یک کارفرما، از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و این کوچ (مربی) است که کمکتان میکند تا استفاده ای بهینه از زمان بدون هرگونه اتلاف وقت داشته باشید.

 

۲. درک از این که چگونه با افراد مختلف همکاری کنیم

Doreen Bloch: بیزینس کوچینگ شامل تمارین متعدد حول محورهای شخصی و نیز ارتقای سبک رهبری است. از این رو می توانید شناخت بهتری از خودتان داشته باشید. روی هم رفته بایستی خودتان را به جای شخصیت های مختلفی در نظر بگیرید و می توان گفت، کوچینگ باعث می شود با افراد مختلف و نحوه همکاری با آن ها آشنا شوید.

 

۳. کمک به دیدن جنگل بجای دیدن درختان

Nicole Munoz: گاهی اوقات، وقتی بیش از اندازه بر روی (جزئیات) مساله ای تمرکز می کنید، نقاط کورمان بیشتر می‌شود. یک بیزینس کوچ موفق، دیدگاهی قابل مشاهده پیش رویتان گذاشته و کمکتان میکند بخشی از مشکلات را که شاید نمی‌توانسته اید ببینید، به سرعت شناسایی کنید. همچنین میتواند راهبردهایی را برای رویارویی با چالش ها و موانع موجود بر سر راه کسب و کارتان به شما ارائه دهد و شما را تشویق کند که از ناحیه امن‌تان خارج شوید.

در واقع شما با کمک بیزینس کوچ می توانید کسب و کارتان را به سطح بالاتر ببرید.

 

۴. مقابله با بی کفایتی های ناخواسته

Dan Pickett: دونالد رامسفلد، سیاستمدار جمهوری خواه و استاد جملات مبهم، در جایی گفته است:” چیزهای نامشخصی هم هست که ما نمی دانیم.

بیزینس کوچ، اطلاعاتی در اختیار ما قرار میدهد که از طریق تجربه با سایر مراجعان به دست آمده و باعث می شود چشمی فراتر از دید ما در اختیارمان قرار می دهد. همچنین باعث می شود جوانب و همه چیزهایی را که خودمان به تنهایی قادر به دیدنشان نیستیم، مشاهده کرده و نقاط کور کسب وکارمان را شناسایی کنیم.

 

۵. پرسش های صحیح

Randy Rayess: بیزینس کوچ سوالات بسیاری را از شما پرسیده و وادارتان می کند در خصوص مسائل چالش برانگیز به صورت عمیق بیندیشید تا پاسخی مناسب برای آن ها بیابید. وقتی خودتان در حرفه به خصوصی مشغول فعالیت هستید و یک بیزینس کوچ از صنعتی متفاوت شما را هدایت می کند، دیدگاه های جدیدی را به همراه داشته و سوالاتی در سطوح بالاتر از شما می پرسد. این امر در مورد راه اندازی استارت آپ ها کمک بسزایی به شما خواهد کرد.

 

۶. الویت بندی ریسک‌های احتمالی

Neil Thanedar: تاکنون شده درمورد پاره ای از مسائل به شدت نگران شوید و استرس بسیاری به شما وارد شود؟

بیزینس کوچ کمکتان می کنند خطرات و استرس های احتمالی را لیست بندی کنید. مثلا بدانید امروز به کدام مساله باید رسیدگی شود و فردا نوبت کدام مساله است.

۷. مراقبت از کارمندان

Joel Holland: معمولا کارمندان هر سازمانی، جدا از منافع کاری و درآمدهای ماهانه، دوست دارند در سِمت خود پیشرفت کرده و به هدف مطلوب سازمانی دست یابند. با به کار گیری بیزینس کوچ، این اطمینان را به کارمندان خود می دهید که از یک منبع حرفه ای برای قدرت بخشیدن به امور سازمان استفاده کرده اید که می تواند مهارت های فردی کارمندان را نیز ترقی دهد. یعنی اینکه شما به فکر کارمندان خود هستید و دوست دارید شاهد پیشرفتشان باشید.

۸. برنامه ریزی مالی حرفه ای

Miles Jennings: خیلی سخت است که بودجه مناسبی برای هر یک از بخش های مختلف کسب و کار همچون طرح های بازاریابی، طرح های تجاری و توسعه بالقوه اختصاص دهید. بیزینس کوچ‌ها در کسب و کارهای بزرگ و کوچک کار کرده و تجربه لازم را برای برنامه ریزی های مالی به شیوه هوشمندانه و سودمندانه در اختیار دارند. این ها، خوب و بد موقعیت های کسب و کار را چشیده اند و میتوانند بهترین منبع برای تصمیم گیری در مراحل مالی شرکت شما به شمار روند.

۹. تشکیل یک تیم فوق العاده

Dave Nevogt: شما به عنوان یک کارفرما همیشه وسوسه می شوید همه کارها را خودتان به تنهایی انجام دهید. بیزینس کوچ به شما کمک می کند همه شرایط را تحت ارزیابی قرار داده و به نقاط ضعف و قدرت خود پی ببرید. در این صورت می توانید عده ای را برای اجرای کارهای متناسب با تخصص آن ها استخدام نموده و از این طریق، کسب و کارتان قوت خواهد یافت. وجود بیزینس کوچ در تشکیل تیم های چند نفره، یک ضرورت اساسی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن